Založ si blog

Kompetentnosť ĽSNS

Často premýšľam nad tým, ako je možné, že sa strana obdivujúca nedemokratické, autoritárske a fašistické režimy dostala demokraticky do parlamentu. Kde sme urobili chybu? 


Keď sa Marián Kotleba stal v roku 2013 županom Banskobystrického kraja, tak sa to pri troche snahy dalo pochopiť. Pravica bola roztrieštená, problémy v BBSK sa dlhodobo neriešili a Fico vyprovokoval voličov výrokom o vreci zemiakov. 


Keď sa to podarilo v Banskej Bystrici, prečo by to nevyšlo na celom Slovensku? Povedali si Kotlebovci a po 10 rokoch v politike sa prebojovali do parlamentu. Pochopiteľné? Už menej, vzhľadom na “prácu” Kotlebovcov na župe, ale budiž. Málokto sleduje župnú politiku. 


Ak volím ľudí, ktorí sú preukázateľní fašisti, rasisti, násilníci a kriminálnici, som taký istý? Určite nie. Avšak je odpoveď taká jednoznačná, aj keď ich volím opakovane? 


Poďme pekne po poriadku. Začnem tým, čo voliči ĽSNS neradi počúvajú, ale je to nutné pripomenúť. Úprimne, ani neviem, kde začať pri toľkých výkvetoch tejto ľudovej strany. 


Začnime Kotlebom. Človek, ktorý si už síce dáva pozor na jazyk, ale nikdy sa netajil obdivom k fašistickému Slovenskému štátu. Zvykol pochodovať v uniforme Hlinkovej gardy a na výročie SNP vešať čiernu zástavu, keďže ho považuje za puč. Zrejme netreba pripomínať, že mu momentálne hrozí väzenie za rozdávanie šekov s nacistickou symbolikou (nie za pomoc rodine, ako rád zvykne hovorievať). 


Totižto symboly títo ľudia obľubujú – čo iné im ostáva, keďže otvorené hlásenie sa k ideológii, ktorú vyznávajú, je na Slovensku trestným činom. 


Pokračujme Milanom Mazurekom. Mazurek je človek, ktorý spochybňuje holokaust. Robí to veľmi jemne, aby ho nemohol postihnúť rovnaký osud, ako jeho straníckeho predsedu, avšak viacerí si pamätáme na jeho status, kde tvrdí, že sa o Tretej ríši učíme samé klamstvá a “rozprávky o mydlách zo Židov”. Nehovoriac o jeho prízemnom vykrikovaní na moslimskú rodinu (s malými deťmi). Zo skupiny, ktorá na tú rodinu hádzala kamene. 


A mohli by sme pokračovať – Mizík, ktorému sa nepáči židovský pôvod oceneného človeka. Ďurica, ktorý hajluje na svojích konceroch. Jakubík, ktorý ma vytetovaný hákový kríž. Rogel, ktorý je frontman skupiny Juden Mord (=“Vraždenie Židov”). Magát, ktorý napísal, že “Holokaust je rozprávka”. Medvecký, ktorý napadol Dominikánca (kričal pritom “Zabite toho ne*ra”). A tak ďalej. 


Je zaujímavé sledovať, ako sa po týchto činoch Kotlebovci obhajujú. Tvária sa, že nevedia, čo hovoria, nevedia používať počítač, že tá osmička neznamená “H”, ale “Ď” a že oni vlastne symbolom nerozumejú. Hlavne, že pri ospevovaní Slovenského štátu sú v tejto symbolike mimoriadne zbehlí. 


V skratke, robia zo seba hlupákov, aby nevyzerali ako fašisti. Bohužiaľ, neúspešne. Vyzerajú ako hlúpi fašisti. 


Otázka je, či toto je to, čo chceme. Chceme, aby nám takíto ľudia vládli? Veď uznajte, že medzi touto zmesou ľudí asi ťažko nájdeme odborníkov na školstvo, zdravotníctvo, či financie. Aby som použil výraz, ktorý oni radi používajú – strana nekompetentných asociálov. Čo v nasledujúcej časti rád demonštrujem. 


V rokoch 2016-2020, kedy sa ĽSNS prvýkrát objavila v parlamente, podala neuveriteľné štyri (4) pozmeňovacie/doplňujúce návrhy zákonov. V priebehu 4 rokov. Pätnásti (15) poslanci. Najmenej zo všetkých strán. Obdivuhodný výkon. 


V súčasnom volebnom období sa však prekonali. Štrnásti (14) poslanci podali celkovo nula (0) pozmeňovacích/doplňovacích návrhov zákonov. Takto sa bojuje o lepšie Slovensko. 


Nezaostávajú ani v Európskom Parlamente. Poslanci Uhrík a Radačovský podali dokopy 2 pozmeňovacie návrhy. Pekná práca. Radačovský sa ešte aj stihol na facebooku pochváliť tým, ako nič v EP nerobí. Pre porovnanie, zvyšní slovenskí europoslanci ich dokopy podali 2187. 


Totižto, ono sa ťažko tie pozmeňovacie návrhy zákonov podávajú, keď si poslanci tie zákony zrejme ani nečítajú. Iba sa priživujú na nedostatočnom záujme Slovákov o veci verejné za peniaze z našich daní. 


Najnovšie ma pobavil návrh zákona, ktorý predložili poslanci ĽSNS. Chceli by napríklad zrušiť tieto trestné činy: 

  • Podnecovanie k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti (§424). 
  • Založenie, podpora a propagácia hnutia smerujúceho k potlačeniu základných práv a slobôd (§421), 
  • Prejav sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd (§422), 
  • Výroba extrémistického materiálu (§422a), 
  • Rozširovanie extrémistického materiálu (§422b), 
  • Prechovávanie extrémistického materiálu(§422c), 
  • Popieranie a schvaľovanie holokaustu, zločinov politických režimov a zločinov proti ľudskosti (§422d), 
  • Hanobenie národa, rasy a presvedčenia, (§423), 


K tomuto asi netreba slová. 


Nekompetentnosť ĽSNS je krásne vidno aj na ich postoji k pandémii. Počas prvej vlny boli tichúčko ako kostolné myšky. Sedeli niekde zalezení v straníckom sídle (rozumej Kotlebovom dome) a čakali, čo bude. 


V druhej vlne sa ich postoj zmenil. Ľudia začali byť nahnevaní, čo oni museli využiť. Veď hnev ľudí je jediné, čo ich drží pri živote. A tak začali ochorenie Covid 19 zľahčovať, spochybňovať, vyzývať ľudí, aby nenosili rúška. Vymýšľať šialené konšpirácie o čipovaní, či znamení šelmy. Asi tej vodky s bromhexinom bolo príliš veľa. 


Je odporné, že tento postoj hlásajú aj naďalej, napriek tomu, že Covid viacerí z nich mali. Napriek tomu, že ich dvorný kňaz Miroslav Čajka na Covid zomrel. A napriek tomu, že ohrozujú zdravie a životy ľudí. 


To sú oni, dámy a páni. ĽSNS. Nekompetentnosť ako vyšitá. 

Čo sme sa dozvedeli z nahrávky, ktorú zverejnil Igor Matovič?

14.01.2021

Igor Matovič “v mene pravdy” zverejnil nahrávku z rokovania vlády, aby dokázal údajnú dvojtvárnosť Richarda Sulíka. Tu je 8 postrehov, ktoré mi napadli po vypočutí nahrávky. 1.) Z nejakého neznámeho dôvodu (možno je to strach o psychický stav premiéra, možno spôsob jeho vládnutia) sa ostatní koaliční partneri boja premiérovi oponovať. Možno keby strana Za [...]

Vidím dobre?

12.01.2021

Moje zdesenie strieda nemý úžas v spojení s hnevom, strachom a rezignáciou. Igor Matovič urobil tlačovku o vývoji pandemickej situácii na Slovensku len preto, aby na nej mohol väčšinu času útočiť na Richarda Sulíka. Použil na nej graf kolujúci po internete pár dní dozadu a okrem demagógie, osobných útokov a blúzneniu o celoplošnom testovaní sme sa vlastne nič [...]

Ako zacyklený premiér všetkých nasral

08.01.2021

Nie je to tak dávno, čo Igor Matovič napísal jeden z ďalších detinských statusov, v ktorom meral úspešnosť dňa tým, koľko ľudí sa mu podarilo “nasrať”. Myslím, že premiér docielil, čo chcel – podarilo sa mu “nasrať” skoro celé Slovensko, čo sa aj odzrkadlilo na jeho preferenciách. Síce si nemyslím, že jeho volebných 25% vypovedalo niekedy o jeho [...]

Irak útok bombový bagdad

K zodpovednosti za samovražedné útoky v Bagdade sa prihlásil Islamský štát

22.01.2021 13:33

Pri explózii zahynulo 32 ľudí a desiatky osôb utrpeli zranenia.

Moniku Jankovskú privádzajú na súd

Bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská zostáva vo väzbe

22.01.2021 12:33

Vo väzbe je od minuloročnej marcovej akcie Národnej kriminálnej agentúry pod názvom Búrka.

bielorusko vlajka

V centre Minska sa podpálil muž

22.01.2021 12:22

35-ročný muž skončil so zraneniami v nemocnici.

ag testovanie, ružinovská poliklinika, koronavírus, test,

PCR testy odhalili 1785 infikovaných. Vírusu podľahlo ďalších 93 ľudí

22.01.2021 10:05, aktualizované: 13:13

Ďalších 2145 infikovaných odhalili antigénové testy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 20561x
Priemerná čítanosť článkov: 2285x

Autor blogu

Kategórie