Založ si blog

Čo sme sa dozvedeli z nahrávky, ktorú zverejnil Igor Matovič?

Igor Matovič “v mene pravdy” zverejnil nahrávku z rokovania vlády, aby dokázal údajnú dvojtvárnosť Richarda Sulíka. Tu je 8 postrehov, ktoré mi napadli po vypočutí nahrávky. 


1.) Z nejakého neznámeho dôvodu (možno je to strach o psychický stav premiéra, možno spôsob jeho vládnutia) sa ostatní koaliční partneri boja premiérovi oponovať. Možno keby strana Za ľudí mala na koaličnej rade napr. Miroslava Kollára, tak by niekto vedel premiéra trochu uzemniť. Isté je, že Veronika Remišová tou osobou nie je a nikdy nebude.  


2.) Spor premiéra a Richarda Sulíka pôsobi nezdravo na vládnutie a určite nie je iba v médiach. Mali sme možnosť počuť, ako Matovič úmyselne dvakrát odignoroval Sulíka a neumožnil mu dovysvetliť jeho stanovisko. 


3.) Minister práce a sociálnych vecí Krajniak má zrejme fetiš v armádnych záležitostiach a slintavo pripomenul, že na celoplošné testovanie treba armádu. V hlave mu celkom isto išiel obraz toho, ako si oblečie vojenskú súpravu pri “tomtom” vylodení v Normandii. 


4.) Matovič je klamár a demagóg a rovnako s ním aj minister obrany (ktorého arogancia sa o chvíľu nezmestí spolu s ním do jednej miestnosti). To, čo tvrdili o Sulíkovi, nahrávka nejakým spôsobom nedokazuje. Z nahrávky nevyplýva, že by súhlasil s celoplošným testovaním. Takže opäť gól do vlastnej bránky a znemožnenie sa pred celým národom. 


5.) Vláda namiesto toho, aby riešila kľúčové veci v tejto krízovej situácii, tak rieši, či môže, alebo nemôže zverejniť nahrávku z rokovania. Potlesk pre Oľano a Sme rodina. 


6.) Igor Matovič sa absolútne nezmenil. Je to zákerák, ktorý bez váhania pichne dýku do chrbta hocikomu. A my sme si mysleli, že od doby, kedy zverejňoval telefonáty s R. Prochádzkom aspoň trošku dospel. Vlastne nie, nemysleli. 


7.) Matovičov postoj k samosprávam bez štipky empatie je absurdný, ba až diktátorský. Vety ako “dáme im to príkazom” a “ukážu, ako im záleží na ľuďoch” si môže nechať pre tých pár voličov, čo mu ešte ostali. V slušnej spoločnosti sa takto jednoducho nevládne. Samosprávy sa podriaďujú premiérovým výstrelom do tmy až až. 


8.) Premiér je uväznený vo vidine svojej geniálnosti a nenahraditeľnosti. Nahrávka však iba podčiarkuje to, ako nekompetentne riadi tento štát. A keď tak rád používa prirovnania so psom – je to ako keby pes šoféroval auto. Hawk. 


Za posledný týždeň sme krajina s tretím najväčším počtom úmrtí na Covid na milión obyvateľov. Sme azda jediná krajina, ktorej premiér verejne uráža vedcov. A sme asi jediná krajina, ktorá namiesto poriadneho boja s pandémiou a počúvania odborníkov rieši žabomyšie spory a zverejňovanie nahrávok z rokovania. 


Premiérova posadnutosť celoplošným testovaním blokuje prípadné celoplošné očkovanie najrizikovejších skupín. Kým si toto premiér neuvedomí, ľudia nám budú umierať aj naďalej. 

Vidím dobre?

12.01.2021

Moje zdesenie strieda nemý úžas v spojení s hnevom, strachom a rezignáciou. Igor Matovič urobil tlačovku o vývoji pandemickej situácii na Slovensku len preto, aby na nej mohol väčšinu času útočiť na Richarda Sulíka. Použil na nej graf kolujúci po internete pár dní dozadu a okrem demagógie, osobných útokov a blúzneniu o celoplošnom testovaní sme sa vlastne nič [...]

Kompetentnosť ĽSNS

10.01.2021

Často premýšľam nad tým, ako je možné, že sa strana obdivujúca nedemokratické, autoritárske a fašistické režimy dostala demokraticky do parlamentu. Kde sme urobili chybu? Keď sa Marián Kotleba stal v roku 2013 županom Banskobystrického kraja, tak sa to pri troche snahy dalo pochopiť. Pravica bola roztrieštená, problémy v BBSK sa dlhodobo neriešili a Fico vyprovokoval [...]

Ako zacyklený premiér všetkých nasral

08.01.2021

Nie je to tak dávno, čo Igor Matovič napísal jeden z ďalších detinských statusov, v ktorom meral úspešnosť dňa tým, koľko ľudí sa mu podarilo “nasrať”. Myslím, že premiér docielil, čo chcel – podarilo sa mu “nasrať” skoro celé Slovensko, čo sa aj odzrkadlilo na jeho preferenciách. Síce si nemyslím, že jeho volebných 25% vypovedalo niekedy o jeho [...]

Irak útok bombový bagdad

K zodpovednosti za samovražedné útoky v Bagdade sa prihlásil Islamský štát

22.01.2021 13:33

Pri explózii zahynulo 32 ľudí a desiatky osôb utrpeli zranenia.

Moniku Jankovskú privádzajú na súd

Bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská zostáva vo väzbe

22.01.2021 12:33

Vo väzbe je od minuloročnej marcovej akcie Národnej kriminálnej agentúry pod názvom Búrka.

bielorusko vlajka

V centre Minska sa podpálil muž

22.01.2021 12:22

35-ročný muž skončil so zraneniami v nemocnici.

ag testovanie, ružinovská poliklinika, koronavírus, test,

PCR testy odhalili 1785 infikovaných. Vírusu podľahlo ďalších 93 ľudí

22.01.2021 10:05, aktualizované: 13:13

Ďalších 2145 infikovaných odhalili antigénové testy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 20562x
Priemerná čítanosť článkov: 2285x

Autor blogu

Kategórie